fbpx

rzeczoznawca majątkowy, operat szacunkowy, nieruchomości, wycena nieruchomości, szkolenia z zakresu wyceny nieruchomości, przygotowanie do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego, egzamin na rzeczoznawcę majątkowego, szkolenia wycena nieruchomości, projekt operatu szacunkowego, jak się wycenia nieruchomości, zasady wyceny nieruchomości, standardy wyceny

Skuteczne i świadome przygotowanie do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego to więcej niż połowa sukcesu.

Zdawalność na egzaminie państwowym na uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego wynosi ok. 10%. Pytanie jak znaleźć się wśród tych osób, które zdały. Określanie planu przygotowania do egzaminu, optymalizacja podejmowanych działań i świadomość tego jak egzamin wygląda oraz jakie są oczekiwania w stosunku do kandydata na rzeczoznawcę majątkowego to tylko kilka podstawowych aspektów, o których należy wiedzieć przystępując do tego egzaminu. Świadomie przygotuj się do niego wykorzystując powtarzalne modele i schematy, które dobrze wdrożone pozwolą Ci zdać egzamin już przy pierwszym podejściu. Dzięki zdobytej wiedzy szybko zobaczysz efekty:

  • Zaoszczędzisz czasu poświęcony na niepotrzebne powtarzanie zbędnego materiału.
  • Skutecznie przygotujesz się do egzaminu w zaplanowanym czasie.
  • Spadnie Twój poziom stresu i polepszy się atmosfera przygotowania do egzaminu oraz w trakcie egzaminu.
  • Uzyskasz pewność siebie wiedząc, że jesteś przygotowany.
  • Wzmocnisz swoją pozycję osoby gotowej na podjęcie odpowiedzialnego zawodu rzeczoznawcy majątkowego.
  • Zaoszczędzisz czas i pieniądze na kolejne podejścia do egzaminu.
  • Unikniesz poczucia porażki i niezadowolenia, które tylko pogłębią stres przy kolejnych podejściach do egzaminu.

Zostaniesz wyposażony w informacje i narzędzia, dzięki którym będziesz mógł w sposób zaplanowany, świadomy i z pełną wiedzą co do oczekiwań przystąpić do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego i zdać go już w pierwszym podejściu.

Jaki jest program szkolenia?

Dzień pierwszy

Poczuj się jak na egzaminie! Wyobraź sobie jak będzie wyglądał egzamin i kolejne jego etapy. Dowiedz się jak najlepiej się do niego przygotować, z czego korzystać, na co zwrócić uwagę. Wykorzystaj znane i działające narzędzia i schematy. Zauważ, że egzaminatorzy Cię nie znają, a w ciągu niecałej godziny muszą podjąć decyzję czy jesteś gotowy na otrzymanie uprawnień. Naucz się jak ich do siebie przekonać. Gdy dowiesz się, jak to zrobić właściwie, zyskasz gotowość i pewność siebie. Znikną obawy i pojawi się swobodny kontakt na egzaminie.

  1. Wymagania i przebieg (organizacja) egzaminu w części pisemnej (testy) oraz najlepszy sposób przygotowania się do zdania egzaminu pisemnego.
  2. Wymagania i przebieg egzaminu w części ustnej, w tym jakie pytania mogą być zadane na egzaminie ustnym, a także omówienie źródła i struktury procedury wyceny, którą należy przedstawić na egzaminie ustnym.
  3. Symulacja przebiegu egzaminu ustnego z udziałem uczestnika szkolenia – interaktywny case.
  4. Symulacja przebiegu egzaminu ustnego z udziałem rzeczoznawcy majątkowego – interaktywny case.
  5. Podsumowanie przebiegu symulacji egzaminu ustnego – analiza spostrzeżeń + narzędzia, w tym omówienie najważniejszych i koniecznych spraw gwarantujących zdanie egzaminu ustnego.

Start godz. 9.00 rano do 14.30.

Dzień drugi

Nie wiesz co to jest procedura wyceny? Dowiesz się tego w dniu drugim. Dla każdego sporządzonego przez Ciebie w trakcie praktyk projektu operatu szacunkowego poznasz procedurę wyceny, którą należy obronić na egzaminie ustnym. Dowiesz się także jak wybrnąć z popełnionych błędów w swoich projektach oraz jakie narzędzia stosować podczas egzaminu ustnego. Możesz jeszcze raz przystąpić do egzaminu!

  1. Omówienie procedur wyceny dla projektów operatów szacunkowych wymaganych przepisami prawa na egzamin państwowy.
  2. Symulacja przebiegu egzaminu ustnego z udziałem uczestników szkolenia.

Start godz. 9.00 rano do 15.30

Ważne!

Przerwy dostosowane do przebiegu zajęć i potrzeb uczestników.
Godziny zajęć mogą być wydłużone jeśli będzie taka potrzeba!

Nurtujące pytania można zadać w trakcie szkolenia.

Dobrze (koniecznie!) przygotować się do szkolenia i przeanalizować przed szkoleniem swoje projekty operatów szacunkowych. Jeśli znajdziesz w nich błędy, omówimy jak z nich wybrnąć.

Dla kogo jest to szkolenie?

  • dla osób w trakcie praktyk zawodowych na rzeczoznawcę majątkowego – dowiesz się jak będzie wyglądał egzamin i jak już teraz zacząć się do niego przygotowywać, dowiesz się także jakie operaty najlepiej przygotować w trakcie praktyk, dowiesz się także na co zwrócić uwagę przy pisaniu swoich projektów i jakie dokumenty koniecznie pozyskać do ich sporządzenia,
  • dla osób, które ukończyły praktyki zawodowe i przygotowują się do przystąpienia do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego – dowiesz się co czeka Cię po przyjeździe na egzamin, jak się do niego skutecznie przygotować, jakie pytania mogą pojawić się na egzaminie, jakie masz błędy w projektach operatów szacunkowych i jak z nich na egzaminie wybrnąć.

UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO / ONLINE

  • oszczędzasz pieniądze i czas na dojazd i noclegi w hotelu,
  • możesz wziąć udział w szkoleniu z każdego miejsca w Polsce i innym kraju,
  • przed szkoleniem uzyskasz pełne materiały szkoleniowe w formie PDF,
  • otrzymasz 10% rabatu na indywidualne konsultacje,
  • zapisz się już teraz klikają w pasek „KUP SZKOLENIE”

Cena: 1.000 zł netto + vat (razem 1.230 zł)

Terminy:

MENU
BIO
Rzeczoznawca majątkowy
Mentoring & konsultacje 
Szkolenia online
Publikacje na sprzedaż
Praktyka zawodowa
Darmowe dokumenty
Opinie
Q & A
Wypełnij ankietę

Bezpłatne Materiały

  • Projekt umowy o dzieło w zakresie sporządzenia operatu szacunkowego, sprawdzony przez kancelarię prawną wraz ze zgodą RODO
  • Wzór protokołu z czynności rzeczoznawcy majątkowego np. z oględzin nieruchomości wraz z listą spraw na które należy zwrócić uwagę i ująć w protokole
  • Wzór wypisu z dokumentu sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego