fbpx

rzeczoznawca majątkowy, operat szacunkowy, nieruchomości, wycena nieruchomości, szkolenia z zakresu wyceny nieruchomości, przygotowanie do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego, egzamin na rzeczoznawcę majątkowego, szkolenia wycena nieruchomości, projekt operatu szacunkowego, jak się wycenia nieruchomości, zasady wyceny nieruchomości, standardy wyceny

AKTUALNIE ZAPISY SĄ WSTRZYMANE!

Szkolenia - praktyka zawodowa

Dobrze przygotowany do zawodu rzeczoznawca majątkowy to wysokiej klasy specjalista z obszaru wyceny oraz profesjonalny doradca. I Ty możesz być mistrzem w wycenie nieruchomości!

Rzeczoznawca majątkowy do zawód tzw. regulowany, wymagający uzyskania odpowiednich – wymaganych przepisami prawa kwalifikacji zawodowych.

Jednym z elementów uzyskania uprawnień rzeczoznawcy majątkowego jest praktyka zawodowa. Jest to zatem wymóg ustawowy dla osób, które chcą zająć się wyceną nieruchomości. Jeśli szukasz miejsca, w którym pod okiem specjalisty przejdziesz ten proces to świetnie trafiłeś!

Zgodnie z przepisami aktualnie minimalny okres trwania praktyki zawodowej wynosi 6 miesięcy, a w jej trakcie należy sporządzić minimum 6 operatów spośród 8 wymienionych:

 1. nieruchomości lokalowej lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, w podejściu porównawczym, metodą korygowania ceny średniej,
 2. nieruchomości zabudowanej, w podejściu porównawczym, metodą porównywania parami,
 3. nieruchomości przynoszącej lub mogącej przynosić dochód, w podejściu dochodowym,
 4. budynku lub budowli, w podejściu kosztowym,
 5. nieruchomości gruntowej w celu ustalenia odszkodowania za wywłaszczenie lub przejęcie z mocy prawa w związku z realizacją celu publicznego,
 6. nieruchomości rolnej lub leśnej,
 7. nieruchomości gruntowej w celu naliczenia opłaty adiacenckiej lub opłaty planistycznej,
 8. nieruchomości obciążonej służebnością w celu ustalenia wynagrodzenia za jej ustanowienie.

Dodatkowo dokonujący wyboru operatów szacunkowych należy uwzględnić konieczność  zastosowania wszystkich podejść, o których mowa w art. 153 ustawy o gospodarce nieruchomościami, tj. podejścia porównawczego, dochodowego i kosztowego.

Uświadom sobie, że sukces, także w wycenie nieruchomości, nie jest przypadkowy. To wynik dobrego przygotowania, szczegółowej analizy wymaganych czynności wyceny i możliwości popełnienia błędów podczas praktyki, tak by po uzyskaniu uprawnień ich unikać. Ekspercka wiedza z tego zakresu i szereg niezbędnych umiejętności jest gwarancją osiągnięcia celu jakim jest zdobycie uprawnień zawodowych ale również świadome i odpowiedzialne wykonywanie zawodu po ich zdobyciu. Magdalena Małecka i jej zespół dobrze wie, co składa się na ten sukces, czego dowodem jest jej dorobek szkoleniowy i zawodowy. Na podstawie swojej wiedzy z zakresu wyceny nieruchomości, jak i osobistych doświadczeń zawodowych, wdrożyła program praktyk indywidulanych.

Co zyskasz:
 • nielimitowany dostęp do czasu prowadzącego praktyki zawodowe,
 • sam decydujesz o sposobie komunikacji,
 • dowiesz się jak sporządzić operat szacunkowy w danym, wymaganym projekcie, co jest ważne i na co zwrócić szczególną uwagę,
 • będziesz świadomy założeń przyjętych w wycenie i będziesz rozumiał co się w tej wycenie dzieje i dlaczego,
 • zyskasz narzędzie pomocne przy badaniu rynku i analizy założeń do wyceny,
 • dowiesz się gdzie i jak pozyskiwać informacje o nieruchomościach konieczne do sporządzenia operatu szacunkowego,
 • będziesz dobrze przygotowany do egzaminu państwowego w zaplanowanym czasie i z łatwością przejdziesz egzamin ustny,
 • spadnie Twój poziom stresu związany z brakiem zrozumienia i wiedzy w zakresie wyceny nieruchomości,
 • uzyskasz pewność siebie wiedząc, że jesteś przygotowany,
 • wzmocnisz swoją pozycję osoby gotowej na podjęcie odpowiedzialnego zawodu rzeczoznawcy majątkowego,
 • dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na FB i możliwość nawiązania współpracy w zawodzie z innymi osobami.

Jak mówią osoby, które ukończyły praktyki zawodowe pod kierunkiem Magdaleny Małeckiej „to będzie trudny i wymagający czas ale wart wszystkich pieniędzy”.

Dla kogo są praktyki zawodowe:
 •  dla osób, które chcą odbyć praktyki zawodowe z wyceny nieruchomości na wysokim poziomie,
 • dla osób, które ukończyły już praktyki zawodowe, mają jednak poczucie niepewności co do wiedzy, poprawności lub chciałaby po prostu dalej praktykować
 • dla osób, które są już rzeczoznawcami majątkowymi ale cały czas nie są pewne swej wiedzy i umiejętności i chciałaby je wzmocnić oraz poprawić poprzez dalszą praktykę pod okiem specjalisty,
 • dla osób z całej Polski – miejsce przebywania nie ma znaczenia.
Co musisz dać od siebie:
 • praca zawodowa związana z nieruchomościmi,
 • znajomość programu excell w stopniu średniozaawansowanym – wycena na kalkulatorze lub papierze jest niemożliwa w XXIw.,
 • chęci i zaangażowanie,
 • profesjonalne i konsekwentne podejście do praktyk zawodowych,
 • samodzielność w działaniu – zostaniesz pokierowany i będziesz miał udzieloną pomoc ale nikt nie odbędzie praktyki za Ciebie i nie napisze za Ciebie operatów szacunkowych; sam będziesz zdobywał dokumenty, niezbędne dane i dokonywał oględzin oraz wyliczeń.

———————————–

ZAPISY NA PRAKTYKI SĄ AKTUALNIE ZAWIESZONE!

LISTA OSÓB OCZEKUJĄCYCH JEST ZBYT DŁUGA.


ALE MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTATY >> OPERAT SZACUNKOWY W 5 KROKACH – TO TAKIE PRAKTYKI DLA 1 OPERATU SZACUNKOWEGO.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY:

Jesteś zainteresowany? Napisz >> AKTUALNIE ZAPISY SĄ WSTRZYMANE!

Skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.

Opinie o praktykach zawodowych na rzeczoznawcę majątkowego

favicon_blackbg
Zgłoszenie się na praktyki do Magdy było strzałem w „10”! Dużą zaletą praktyk u Magdy jest fakt, że nie przeprowadza Ona przez praktyki i sporządzanie projektów operatów „za rękę”, natomiast przez cały półroczny okres praktyk wskazywała kierunki, zwracała uwagę na inne możliwe spojrzenia i założenia, cierpliwie odpowiadała na każde pytanie, poświęcała bardzo dużo czasu na rozwiewanie wszelkich wątpliwości i niepewności, żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi. Magda jest bardzo pozytywną osobą o przeogromnej wiedzy z zakresu wyceny nieruchomości i potrafi tę wiedzę w sposób jasny, przejrzysty i praktyczny przekazać, co skutkuje zwiększaniem pewności siebie podczas praktyk i w okresie przedegzaminacyjnym. Mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia Magdę cechuje otwarty umysł i otwarcie na argumentację kandydata, co przekłada się na to, że projekt operatu jest faktycznie autorski i samodzielny, a praktykant jest co do niego przekonany i potrafi uzasadnić otrzymane rezultaty. Każda część projektu operatu została wnikliwie sprawdzona pod kątem formalnym, merytorycznym, metodologicznym oraz rachunkowym, co doprowadziło do sporządzenia bardzo solidnych projektów. Krótko mówiąc 10/10, REWELACJA, POLECAM KAŻDEMU!

Jakub

czerwiec 2024
favicon_blackbg
Na praktyki do Magdy zgłosiłam się zaraz po pierwszych wykładach na studiach. Wiedziałam, że to osoba, od której chce się uczyć. Nie pomyliłam się! Magda jest zaangażowana, dokładna i konkretna. Zawsze ma czas dla swoich praktykantów. Przekazywana przez Nią wiedza jest oparta na wieloletnim doświadczeniu, dlatego na praktykach wszystko jest zrozumiałe lub takie się staje 🙂 Sporządzane operaty są na bieżąco poprawiane z komentarzami, na co zwrócić szczególną uwagę. Jestem najlepszym dowodem skuteczności prowadzonych praktyk, gdyż egzaminy zdałam za pierwszym razem. Idąc na egzamin byłam nastawiona pozytywnie i czułam się pewnie. Z pełną świadomością polecam praktyki u Magdy!

Anna

maj 2024
favicon_blackbg
Szczerze polecam praktyki u Magdy! Myślę, że nie mogłam lepiej trafić! Mam poczucie, że moje operaty były solidnie przygotowane, rzetelnie sprawdzane na bieżąco, dzięki czemu na egzamin ustny szłam pewna swojej pracy i nie bałam się, że nie będę potrafiła jej wybronić. Magda cierpliwie odpowiada na wszelkie pytania, ale też motywuje do samodzielnego szukania odpowiedzi. Dodatkowo, dzięki temu, że spotkania są prowadzone w niewielkich grupach przez cały proces praktyk i przygotowywania się do egzaminu można się wspierać i dzielić wiedzą i doświadczeniem i nawiązywać pierwsze branżowe kontakty. No i najważniejsze- rezultat! Egzamin zdany za pierwszym razem z bardzo dobrym wynikiem, co oszczędza czas, pieniądze i przede wszystkim nerwy! Polecam!

Agnieszka

kwiecień 2024
favicon_blackbg
Czytając opinie o praktykach i szkoleniach u Magdy mam wrażenie, że napisano już wszystko. Nie chcąc powtarzać mogę tylko potwierdzić - wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Praktyki, które odbyłem pod czujnym okiem Magdy dały mi więcej niż się spodziewałem. Oprócz zdobytej wiedzy dały mi przekonanie, że szacowanie wartości nieruchomości jest wymagające ale potrafi być przyjemne i po prostu bawić. Magda, dziękuję.

Łukasz

styczeń 2023
favicon_blackbg
Na odbycie praktyk czekałam nieco ponad rok - długo, ale rzeczywiście było warto! Praktyki były prowadzone przez Magdę w sposób konkretny i rzeczowy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości , oczywiście że pomogła - ale nigdy nie dawała gotowych rozwiązań. Dlatego też czas praktyk u Magdy to czas intensywnej pracy i 100% zaangażowania. Dzięki tym praktykom mam solidne podstawy w wycenie nieruchomości. Magdo jeszcze raz dziękuje, a wszystkim innym serdecznie POLECAM!

Agnieszka

listopad 2022
favicon_blackbg
Organizowane przez Panią szkolenia dają znacznie więcej niż 6- miesięczne praktyki dzięki nim dowiedziałam się, że w zasadzie wszystkie moje operaty wymagają poprawy (pomimo, że zostały zatwierdzone przez prowadzących), a sama wycena ma jednak jakiś sens. Z pewnością jeszcze do tego wrócę. Kanał na youtube też jest świetny- często odpowiada Pani na pytania, które zaczynający "przygodę" sobie zadają (ja też). Dziękuję więc i za to.

Beata

październik 2022
favicon_blackbg
Magda jest cudownym mentorem, z ogromną wiedzą i co najważniejsze doświadczeniem. Praktyki były dla mnie bardzo pracochłonne, zajęły mi dużo więcej czasu niż myślałem, jednak wyrobiłem się w czasie 6 m-cy, czyli da się:) 1 m-ąc na operat to naprawdę bardzo mało i zachęcam, aby każdego dnia poświęcić chociaż chwilę na jego przygotowanie. Podczas ich odbywania mogłem liczyć, na wręcz błyskawiczne odpowiedzi ze strony Magdy, i kontakt telefoniczny, który był dla mnie kluczowy. Długo zastanawiałem się czy praktyki zawodowe odbyć z udziałem Magdy, ze względu na długi czas oczekiwania. Teraz wiem, że tą decyzję trzeba było podjąć dużo wcześniej. Moja przygoda z wyceną nieruchomości to dopiero początek, ale dzięki praktykom u Magdy mam bardzo dobry merytoryczny start. Wiem, że jeśli chce się być najlepszym, a przynajmniej bardzo dobrym w tym co się robi trzeba uczyć się od najlepszych, a Magda niewątpliwie do takich osób należy. Pozdrawiam i Powodzenia wszystkim!

Paweł

wrzesień 2022
favicon_blackbg
Magda osoba profesjonalna! ... nastawienie na jakość!!! (gdyby wszyscy w tym fachu tak robili to skończyły by się dampingowe stawki) Polecam filmiki na yt odnośnie tematów branżowych ..co ważne jest ..wiedza profesjonalizm i luzz.. oraz chęci do przekazywania umiejętności początkującym! Jeżeli ktoś nie potrafi samemu nauczyć się wszystkiego. Standard HQ, wiedza, jakość .. polecam! Polecam!!!!

Wojciech

marzec 2022
favicon_blackbg
Na odbycie praktyk czekałem ponad 1,5 roku, ale zdecydowanie mogę teraz stwierdzić, że było warto. Gdybym kolejny raz miał wybrać praktyki – wybrałbym tak samo. Praktyki zdecydowanie spełniły moje oczekiwania . Właśnie tak sobie wyobrażałem te praktyki, czyli elastyczna forma współpracy, miła atmosfera a zarazem sztywna dyscyplina w zmierzaniu do przodu -krok po kroku. U Magdy nie ma gotowych rozwiązań, ale są konstruktywne i trafne wskazówki. Magda to Profesjonalista w każdym calu. Niezwykła osobowość, jak nikt inny potrafi zachęcić i zmobilizować do pracy, przekazując jednocześnie część swej ogromnej wiedzy. Dziękuję...

Piotr

marzec 2022
favicon_blackbg
Czekałam na praktykę u Magdy prawie 1,5 roku. W międzyczasie zastanawiałam się czy zapisać się gdzieś szybciej ale intuicja podpowiadała mi, żeby zaczekać. Było warto. Praktyka u Magdy to doświadczenie bardzo ciekawe. Wymaga dużo pracy, poświęcenia dużo czasu, samodzielnych poszukiwań. Po jej zakończeniu widzę i rozumiem lepiej, jak ważne były wszystkie uwagi i wskazówki Magdy. Jeżeli mówi na początku- każdego dnia znajdź czas na operaty- serio znajdź i podciągaj pracę, pół roku mija migiem a uproszczenia czy założenia bez pokrycia tutaj nie przejdą. Jeżeli Magda zadaje pytanie - przeczytaj je kilka razy, bo jest cenną wskazówką, a sens jest często szerszy niż wygląda na początku. Magda przeprowadziła mnie pewnie i w partnerskiej atmosferze przez tę praktykę, także najmniej znane mi zagadnienia przeszłam z przekonaniem, że się uda.

Kamila

luty 2022
favicon_blackbg
Pani Magdo, jestem zachwycona poziomem Pani wiedzy merytorycznej, tym w jaki sposób ją Pani przekazuje i oczywiście że w ogóle Pani to robi 🙂 Jestem na praktykach zawodowych i z niecierpliwością czekam na kolejne filmiki, które oglądam z wielką uwagą, ponieważ są przekazane w sposób bardzo ciekawy i merytoryczny. Nigdzie nie znajdę tego typu praktycznych porad, dziękuję bardzo i czekam na więcej 🙂

Katarzyna

styczeń 2022
favicon_blackbg
Pani Magdaleno, chciałam Pani bardzo podziękować za inicjatywę, której podjęła się Pani ostatnimi miesiącami. Regularnie czytam Pani posty i nawet zaczęłam oglądać YT 😊. Podjęła się Pani zadania, którego praktycznie nikt się nie podejmuje. Rozkładanie na czynniki pierwsze warsztatu i tłumaczenie zawiłości prawnych, które z zasady są nieprzejrzyste i zawiłe. Pani publikacje wnoszą do zrozumienia tematyki więcej niż niejedno szkolenie. Gratuluję inicjatywy i serdecznie pozdrawiam.

Katarzyna

listopad 2021
favicon_blackbg
Praktyki u Magdy - szczerze polecam! Nie ma tu bylejakości i przeciętności a profesjonalizm i rzetelność. Magda jest wymagająca ale zawsze pomocna. Nie daje gotowych rozwiązań a wskazówki, żeby samemu dojść do celu. Chociaż te 6 miesięcy było dla mnie trudne, wymagające dużego zaangażowania oraz poświecenia praktycznie całego wolnego czasu to jednak uważam je za bardzo wartościowy okres.

Marta

październik 2021
favicon_blackbg
Korzystałem z indywidualnych konsultacji u Pani Magdy przez kilka tygodni. Było dość intensywnie, ale dyscyplina była mi niezbędna. Fantastyczna mentorka, rzeczowa i profesjonalna. Otrzymałem nieocenioną pomoc merytoryczną, ale i gigantyczne wsparcie mentalne. Szczerze polecam wszystkim, nie ma czasu do stracenia!

Filip

wrzesień 2021
favicon_blackbg
Jeśli ktoś się boi ustnego egzaminu, to z czystym sumieniem mogę polecić Magdalenę Małecką. Korzystałam z konsultacji indywidualnych, ale p. Magdalena prowadzi też kurs, na który nie zdążyłam stąd indywidualne. Dowiedziałam się jak opowiadać o procedurze i jak obronić błędy z operatów. Także z całego serducha polecam, choć łatwo nie jest. 😉

Dorota

wrzesień 2021
favicon_blackbg
Bardzo Pani dziękuję za możliwość zakupu procedury wyceny nieruchomości w operacie szacunkowym. Dzięki tej publikacji wszystko stało się jasne i w końcu zdałem wczoraj egzamin ustny. Pozdrawiam 🙂

Adrian

lipiec 2021
favicon_blackbg
Dziękuję za to, że Pani jest... zaangażowana, otwarta, chętna do pomocy.... BEZCENNE!!!

Weronika

lipiec 2021
favicon_blackbg
Pani Magdalena Małecka jest profesjonalistą w każdym calu. Rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem przygotowała mnie w trakcie konsultacji do egzaminu ustnego na Rzeczoznawcę Majątkowego i to dzięki Jej pomocy zdałam ten egzamin. Pani Magdalena to niezwykle pozytywna osoba, zaraża optymizmem i daje energie do działania. Serdecznie polecam szkolenia u Pani Magdaleny.

Katarzyna

czerwiec 2021
favicon_blackbg
Jakiś czas temu nabyłam uwarunkowania dla potrzeb sprzedaży własnosciowego prawa do lokalu w metodzie porównawczej. Kompleksowy wkład do operatu, tak naprawdę gotowe rozwiazanie, wymaga jedynie uzupełnienia danych w zaznaczonych do tego miejscach. Na pewno wykluczy blędy prawne i metodyczne, wprowadzi logiczny ciąg postępowania. Polecam szczególnie młodym rzeczoznawcom, aby łapali dobre praktyki od początku.

Kasia

czerwiec 2021
favicon_blackbg
Magda mentor? O tak, zdecydowanie!:) Jako była praktykantka, studentka i uczestniczka szkoleń prowadzonych przez Magdę, mogę z całą pewnością polecić pobieranie nauk u tej Osoby. Z powodzeniem zdałam egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego, ale przede wszystkim naprawdę wiele się nauczyłam pod okiem Magdy i w życiu zawodowym nadal korzystam ze zdobytej wiedzy. Dziękuję za zaszczepienie we mnie dociekliwości i solidności przy sporządzaniu operatów szacunkowych. Z wielką przyjemnością dbam o wysoką jakość swojej pracy, a dzięki Magdzie mam do tego solidne podstawy.

Marta

maj 2021
favicon_blackbg
Nie ma lepszego opiekuna praktyk!! Rzeczowo, konkretnie a jak potrzeba to i łapotologicznie 🙂 i oczywiście wszystko z uśmiechem 🙂 Tyle wiedzy ile zdobyłam w trakcie praktyk nie dałyby mi nawet trzy podyplomowki! Bardzo Bardzo Polecam

Karolina

maj 2021
favicon_blackbg
Zakres, forma a przede wszystkim zawartość merytoryczna na wysokim poziomie. Sposób prowadzenia praktyk i dostępność Opiekuna całkowicie dostosowana do moich potrzeb. Codzienny kontakt pozwala na szybkie rozwiazywanie problemów i wątpliwości. Magda jest profesjonalistką i tego samego wymaga od praktykanta. Wymaga myślenia i pełnego zaangażowania, dlatego rozwiązania nie dostaniecie podanego na talerzu. Każdy operat trzeba samemu analizować, wnioskować i zgłębiać. Na pewno długa droga przede mną, ale wiem że mogę zawsze wrócić i poprosić o wsparcie.

Marta

luty 2021
favicon_blackbg
Praktyki przeprowadzone w miłej, przyjemnej, przede wszystkim profesjonalnej atmosferze. Szybka, łatwa, przejrzysta komunikacja z prowadzącą. Rozległa wiedza z zakresu wyceny nieruchomości, analizy rynku, interpretowania przepisów oraz dokumentów prawnych i urzędowych. Podczas trwania praktyk napotykałem na wiele problemów, jednak nie było takiego przy którym Magda nie mogła mi pomóc. Ogrom nabytej wiedzy podczas praktyk oraz możliwość przekucia wiedzy teoretycznej na tworzenie operatów szacunkowych sprawiają niesamowitą satysfakcje oraz napędzają do dalszego poszerzania horyzontów. Pozostaje mi jedynie polecić praktyki u Magdy. Profesjonalizm w każdym calu.

Damian

styczeń 2021
favicon_blackbg
Jeśli jesteś w trakcie lub po ukończeniu studiów podyplomowych z „Wyceny nieruchomości” i zastanawiasz się u kogo odbyć praktykę zawodową polecam bardzo Magdalenę Małecką. Przede wszystkim dlatego że trakcie odbywania praktyki zawsze możesz na nią liczyć, na każde pytanie odpowie, nie zbywa. Jest bardzo pomocna a przy tym bardzo wymagająca – „uczy myślenia” , samodzielnego szukania informacji, dociekania. Praca nad operatami zajmuje dużo czasu, trzeba poświęcić mnóstwo energii a Magda zaraża energią, często mobilizuje, a przez to bardzo dobrze się z nią pracuje. Ja podejmując decyzję o wyborze praktyk zawodowych kierowałam się poniższymi opiniami, które w 100 % oddają to jak są one prowadzone. Polecam raz jeszcze.

Grażyna

czerwiec 2020
favicon_blackbg
Praktyki u Magdy wyszukałam w internecie i zdecydowałam się na nie po przeczytaniu komentarzy innych praktykantów. Z opiniami zgadzam się w 100% i mogę to wszystko powtórzyć. Same praktyki to, szczerze mówiąc, kawał ciężkiej pracy. I trzeba na ten czas uzbroić się w cierpliwość i być wytrwałym, a wszystko jest jak najbardziej do zrealizowania w terminie. U Magdy nie ma głupich pytań – na każde dostaje się solidną odpowiedź. A gdy pojawiają się problemy – nie dostaje się gotowych rozwiązań, a wskazówki lub pytania, które pozwalają nakierować na właściwe rozwiązanie. Nie raz popełniałam błędy,ale nigdy nie spotkałam się z krytyką – wręcz przeciwnie – ze zwróceniem uwagi na daną kwestię i dokładne jej wyjaśnienie. Każda przeprowadzona konsultacja z Magdą motywowała do dalszego działania. Pomimo, iż jestem spod Wrocławia nie miałam żadnych trudności w odbyciu tych praktyk. Nasz kontakt był głównie online i nigdy nie musiałam czekać na odpowiedź dłużej niż jeden dzień. Tak więc dostępność Magdy i elastyczność pracy – na ogromny plus. Ponadto atmosfera zawsze przyjazna i bezstresowa 🙂 Na odbycie praktyk czekałam ponad rok, ale zdecydowanie mogę teraz stwierdzić, że było warto. Gdybym kolejny raz miała wybrać praktyki – wybrałabym tak samo. Praktyki zdecydowanie spełniły moje oczekiwania i zmotywowały do dalszej nauki. Polecam!

Marta

czerwiec 2020
favicon_blackbg
Decydując się na praktyki pod okiem Magdy oczekiwałem dobrego, merytorycznego przygotowania do egzaminu zawodowego. Praktyki właśnie ukończyłem i zdecydowanie mogę stwierdzić, że spełniły one moje oczekiwania. Był to okres bardzo ciężkiej pracy, której towarzyszyła niezliczona liczba godzin spędzonych nad projektami operatów szacunkowych. Nie raz napotkałem na poważne problemy w procesie wyceny, których pokonanie wymagało sporo wysiłku i zaangażowania. To co jest jednak najistotniejsze to fakt, że nie byłem pozostawiony sam sobie lecz miałem stały kontakt z Magdą, która nie dawała gotowych rozwiązań lecz pomagała obrać prawidłową drogę. Ciężka praca pod opieką Magdy zaowocowała zrozumieniem podstaw pracy rzeczoznawcy majątkowego. Praktyki polecam każdemu, kto planuje poważnie do nich podejść i jak najbardziej efektywnie wykorzystać ten czas.

Patryk

maj 2019
favicon_blackbg
Właśnie zakończyłem praktyki u Magdy i chciałbym podzielić się moja opinią. Nie będę powtarzał tego co jest napisane we wcześniejszych komentarzach, jedynie mogę to wszystko potwierdzić i zgodzić się z nimi w 100%. W jednym żołnierskim zdaniu stwierdzam…Magda jest bezkonkurencyjna!!! Właśnie tak sobie wyobrażałem te praktyki, czyli elastyczna forma współpracy, kontaktu, miła i sympatyczna atmosfera lecz sztywna dyscyplina w zmierzaniu do przodu krok po kroku. Nie ma gotowych rozwiązań, ale są konstruktywne i trafne wskazówki. To co wydaje się „czarną magią” po konsultacjach z Magdą staje się jasne i logiczne….i tu owocuje jej wiedza i doświadczenie…o energii (którą nie wiem skąd ma, ale na szczęście nią zaraża) nawet nie wspomnę. I to wszystko w połączeniu z wysoką jakością, którą wymaga w tym co się robi i pisze w projektach operatów, a w dzisiejszych czasach jakość robi tzw. różnice. Dlatego nawet nie ma co się zastanawiać czy zapisać się na praktyki do Magdy czy nie…jeżeli poważnie się myśli o tym zawodzie i chce się być fachowcem w dziedzinie rzeczoznawstwa to praktyki u Magdy to najlepszy START i inwestycja w siebie. Oczywiście należy się przygotować na intensywną prace oraz zdobywanie wiedzy…bo po pierwsze bez tego ani rusz, a po drugie dostanie się „po uszach” od Magdy, która pilnuje i czuwa nad wszystkim. Fakt (i tu jedyny minus tych praktyk), że trzeba dość długo poczekać w kolejce na ich rozpoczęcie (sam czekałem 13 miesięcy)…ale jakoś od razu czułem, że WARTO… i dobrze zrobiłem będąc cierpliwym…pomimo tego, że inne firmy oferowały praktyki praktycznie od zaraz. Dlatego dzwońcie i zapisujcie się od razu bo szkoda czasu!!! Polecam gorąco wszystkim, a sobie życzę dalszej współpracy z Magdą.

Paweł

marzec 2019
favicon_blackbg
Magda prosiłaś o opinię, z konstruktywną krytyką, więc solidnie temat przemyślałam i to ona: Pisząc już po zakończonej praktyce mogę powiedzieć jedno WARTO! Warto było czekać, warto było przejść całą tą drogę podczas praktyki by dzisiaj mieć silne fundamenty i opierając się na nich można ze spokojną głową iść dalej. Gdybym dzisiaj miała podjąć decyzję o praktyce ponownie, zdecydowanie i z jeszcze większą pewnością postawiłabym na praktykę u Magdy. I nawet jeśli musiałabym zaczekać 2 lata, decyzja byłaby ta sama. Na tych praktykach nie było gotowców, do wszystkiego dochodzi się samemu, ale pod baczną opieką. Z początku liczba nowych informacji, zagadnień może spowodować zamęt w głowie, ale nie wolno bać się pytać. Ja z początku na pewno podeszłam nieco nieśmiało i trochę bałam się zadawać miliony pytań. Ale nie warto, jak się wie, że się czegoś nie wymyśli to szkoda czasu na dumanie. Nigdy nie spotkałam się z krytyką za swoje pytanie i to mnie otworzyło by zadawać pytań więcej. Później już drążyłam do samego końca 🙂 Nie zawsze dostaje się odpowiedź wprost, czasem jest to naprowadzenie na odpowiedź. Ale właśnie to jest SUPER. Człowiek bardziej się wczuwa, myśli, szuka, uczy się z czego korzystać by znaleźć odpowiedzi. Jeśli ktoś chce wykonywać ten zawód z należytą starannością i dbałością to jest to najlepsze miejsce na odbycie praktyk. Tu się wszystkiego można dowiedzieć, każdy element operatu czy obliczeń z czegoś wynika. Niczego nie przyjmuje się z palca, tu nie ma miejsca na „wydaje mi się”, własne przekonania. Wszystko jest poparte liczbami i przepisami, przez co operaty są logiczne i rzetelne. Kontakt z Magdą super, dostępny pod każdą postacią – sms, rozmowy przez telefon, mail, skype. Nigdy nie czekałam długo na wiadomość zwrotną. Ciężka praca zawsze spotkała się z pochwałą, a dobre słowo od Magdy dawało wiatr w żagle i niezłego kopa motywacyjnego by dalej się starać. Praktykę polecam absolutnie każdemu. Jeśli mogę coś doradzić to z własnego doświadczenia powiem, że dobrze sobie zarezerwować więcej czasu na praktykę. U mnie studia dziennie, praca i jeszcze małe zawirowania mocno wpłynęły na możliwości czasowe. Także rada jest taka by się przygotować do praktyki i postawić to jako jedyny priorytet na czas jej trwania. 🙂 Ale powtórzę jeszcze raz, absolutnie WARTO jest się temu poświęcić, bo wiedza i umiejętności, które się otrzymuje są BEZCENNE! 🙂

Anna

grudzień 2018
favicon_blackbg
Zdecydowanie polecam praktyki u Magdy!!! Magda ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli, co jest BARDZO ważne. Jej zaangażowanie i wsparcie jest nieocenione. Magda jest bardzo wymagająca, co na prawdę świetnie pomoga i mobilizuje do działania. Każdy operat był szczegółowo omówiony, sprawdzony, wielokrotnie poprawiony i finalna wersja jest na naprawdę wysokim poziomie. Nie obawiam sie egzaminu. Wiem, że wykonałam dobrą pracę pod opieką najlepszej prowadzącej i jestem w stanie obronić każdy szczegół i odpowiedzieć na każde pytanie 🙂 Magda pokazała jak ważna w wycenie jest dociekliwość, rzetelność, szczegółowość, dokładność i weryfikacja wszystkich dostępnych danych. Praktyki mam zaliczone! Efektywność 100% Magdę polecam bardzo gorąco!!! P.S. poprzednio robiłam praktyki w WACETOBie, gdzie poziom prowadzenia był na znacznie niższym poziomie. W efekcie niezaliczone praktyki i zmarnowane pieniądze…

Julia

grudzień 2018
favicon_blackbg
Szczerze polecam praktykę prowadzoną przez Magdę Małecką. Magdę spotkałam na szkoleniach w ramach studiów podyplomowych i wiedziałam, że jeśli odbywać praktyki to tylko u niej- rzeczoznawcy pełnej pasji, zarażającej chęcią do wykonywania tego zawodu. Warto było odczekać swoje, bo kolejki na praktykę są ale świadczą tylko o poziomie jaki oferuje Magda. Praktyka u Magdy przygotowuje do prawdziwej i rzetelnej pracy w wycenie nieruchomości. Przed rozpoczęciem każdego tematu niezbędne jest przygotowanie się do niego pod względem merytorycznym. Przy każdej wycenie praktykant jest zmuszony do samodzielnej pracy pod czujnym okiem Magdy, która trzyma rękę na pulsieJ Co warte uwagi-Magda daje duże wsparcie, w chwilach zwątpienia można liczyć na mobilizującą rozmowę z nią, a każda pochwała daje dużego „kopa” żeby działać dalej. Jako osoba zupełnie niezwiązana z branżą nieruchomości spodziewałam się relacji nauczyciel- uczeń znanej ze szkoły. Na całe szczęście tak nie byłoJMagda od pierwszego dnia traktowała mnie jak przyszłego rzeczoznawcę majątkowego. Podsumowując POLECAM z czystym sumieniem. Serdecznie wszystkim polecam odbycie praktyk u Magdy Małeckiej. Magda jest niezwykle wymagająca dzięki czemu nie można pominąć ani jednej istotnej kwestii dotyczącej danego operatu szacunkowego, bardzo szybko sprawdza nadesłane projekty i wskazuje na rzeczy nad którymi powinniśmy bardziej się pochylić. Magda nie podaje gotowych rozwiązań i wzorów operatów, do wszystkiego po nakierowaniu i wyjaśnieniu należy dojść samemu co naprawdę jest świetnym sposobem na naukę i zrozumienie danego problemu. Współpraca z Magdą pozwoliła mi zrozumieć metodologie związane z wycenami nieruchomości dla różnorodnych celów oraz jak ważna jest dokłada weryfikacja wszystkich dokumentów. Magda jest osobą rzetelną, wymagającą, profesjonalną i posiadającą ogromną wiedzę. Szczerze polecam praktyki u Magdy!! 🙂

Kasia

wrzesień 2018
favicon_blackbg
Będąc jeszcze na studiach podyplomowych zacząłem się zastanawiać, gdzie poszukać koniecznych do odbycia praktyk. Brałem pod uwagę różne scenariusze począwszy od grupowych po indywidualne u poszczególnych rzeczoznawców. W końcu się zdecydowałem na ten drugi wariant i nie żałuję, bo był to strzał w dziesiątkę. Skontaktowałem się pamiętam w styczniu z Magdaleną Małecką z Poznania i pierwsze co to byłem bardzo zaskoczony, że praktyki mógłbym rozpocząć dopiero od września!!! Pomyślałem – ale kolejki!!! Ale z drugiej strony skoro jest takie obłożenie to musi coś być na rzeczy. I muszę powiedzieć, że każda złotówka była warta wydania!!!. Ale po kolei. Po pierwsze pierwszy operat to była mordęga!!!!!!! Każdy szczegół mojej wyceny i sporządzanego operatu musiał być dopracowany na tip top i nie było żadnej taryfy ulgowej ani przymykania oka. Pierwszy operat skończyłem po 1,5 miesiąca robiąc go praktycznie każdego dnia i poprawiając błędy. Ale dzięki temu pozostałe operaty to już była czysta przyjemność i szły bardzo szybko. Po drugie dostępność rzeczoznawcy. Nie było dnia bym nie pisał maila, kontaktował się telefonicznie bądź przez portale społecznościowe i zawsze odpowiedź przychodziła w przeciągu doby. A uwierzcie mi, pytań miałem tysiące i to nie koniecznie dotyczące konkretnego operatu, który w danym momencie sporządzałem. Nawet nie oszczędzałem niedziel, co może było z mojej strony lekką przeginką. Nigdy nie usłyszałem odpowiedzi odmownej albo udzielonej na pół gwizdka. Dodatkowo były one udzielane w sposób zmuszający mnie do myślenia, a w momentach totalnej pustki przychodziła podpowiedź. Nie wiem, jak jest u innych rzeczoznawców ale pod tym względem to u mnie była rewelka! Po trzecie wiedza i doświadczenie. Nigdy nie zdarzyło mi się przez te 6 miesięcy bym na zadane pytanie usłyszał w telefonie, że np. ”upewnię się i dam ci znać” albo coś w tym rodzaju. Odpowiedź przychodziła natychmiastowo, co mnie osobiście tylko dodatkowo motywowało do nauki, że można to wszystko jednak „ogarnąć”. Po czwarte atmosfera współpracy. Już pierwszego dnia zacząłem być traktowany jak kolega po fachu, żadnego dystansu, wręcz odwrotnie! Jak miałem jakiś problem zawsze można było się dogadać i wypracować kompromis zadowalający obie strony. Po piąte współpraca nie kończy się wraz z końcem praktyk! Przed samym egzaminem państwowym również pomaga i podpowiada na co zwrócić uwagę by zwiększyć swoje szanse. By nie przedłużać, konkludując, jeżeli ktoś traktuje ten zawód poważnie i jest mocno nastawiony na uzyskanie tych uprawnień to z czystym sercem polecam!!!. Dla mnie praktyki te były nawet za krótkie, by poznać i przerobić zagadnienia, które mnie interesują. Dostępność: 9/10; Wiedza i doświadczenie: 10/10; Atmosfera: 10/10; Współpraca: 9/10

Sylwester

marzec 2018
favicon_blackbg
Witam serdecznie! Praktyka zawodowa na rzeczoznawcę majątkowego prowadzona przez Magdalenę Małecką to najlepiej wykorzystany czas! Magda to bardzo rzetelna i wymagająca osoba, dyspozycyjna i profesjonalna, a przy tym wszystkim bardzo sympatyczna. Bez ograniczeń dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem – w bardzo dostępny i zrozumiały dla każdego sposób. Podczas praktyki zwracała uwagę na szczegóły i motywowała do samodzielnego myślenia bez podawania gotowych rozwiązań. Projekty operatów sprawdzała w zaskakująco szybkim tempie, co mobilizowało do systematycznej pracy. Każda moja wątpliwość była wyjaśniona bardzo szczegółowo, do momentu, aż wszystko było jasne i zrozumiałe, dlatego każdy z moich operatów był dopracowany z wielką starannością. Był to dla mnie niesamowicie intensywny czas, ale było warto! Dziękuję! A dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie odbyć swoją praktykę zawodową na rzeczoznawcę majątkowego, z całego serca polecam – Magdalena Małecka – to najlepszy wybór!

Sylwia

marzec 2018
favicon_blackbg
Moja opinia jest pod każdym względem pozytywna i pisze to zupełnie szczerze. Począwszy od pierwszego dnia który pamiętam jak dziś, bo po pierwszej wizycie w urzędzie myślałam, że nie dam rady zrobić tej praktyki, ale dzięki Magdzie przestałam się przejmować, dodała mi otuchy i energii do dalszego działania. I tak było całą praktykę, bez Jej wsparcia, że dam radę, na pewno nie dałabym rady. Kolejną rzeczą jest ogromna wiedza, która mnie zachwyca i przeraża jednocześnie, z jednej strony tak bardzo bym chciała taką wiedzę posiadać a z drugiej przeraża mnie jej ogrom bo wydaje mi się, że to nie możliwe żebym to ogarnęła i choć w procencie wiedziała tak dużo. Kolejną zaletą Magdy jest jej cierpliwość. Mimo tysiąca moich błędów we wszystkich operatach nigdy nie odczułam żebyś ją straciła. I choć w większości po nocach, czasami ostatkiem sił pisałam czy liczyłam, to zobaczyć w mailu słowa „super!, pięknie!” dawało uczucie tak niesamowitej radości i satysfakcji że chciało się więcej pracować. Każde spotkanie czy to osobiste, czy na skype to nie był stres tylko przyjemność, bo przekazywana była wiedza w taki sposób, że nie dość, że chce się jeszcze więcej wiedzieć i słuchać, to wiedza jakby sama wchodziła do głowy. I ta wiara w każdego, że damy radę, że chcieć to móc, mnie to bardzo motywowało. Mimo, że trudno mi sobie to jeszcze siebie wyobrazić (mnie jako pracującego rzeczoznawcę) wiem, że jest to możliwe i działam dalej ale to na prawdę tylko dzięki odbytej praktyce i tej pasji do zawodu jaką Magda potrafi przekazać. Dzięki tym praktykom wiem, że mogę pracować ciężej, starać się bardziej i osiągać więcej, pod wieloma względami przekroczyłam istniejące do tej pory granice moich możliwości i wiem, że są dużo dalej niż mi wydawało jeszcze 8 miesięcy temu. Podsumowując, ta praktyka to jedno z ciekawszych doświadczeń i największych jakie udało mi się w życiu zdobyć. Dziękuję! Jeśli miałabym kiedyś zostać rzeczoznawcą to chcę zrobić wszystko żeby być takim rzeczoznawcą najlepszym i profesjonalnym, uśmiechniętym i z pasją. Z wyrazami szacunku Ania 😉

Anna

marzec 2018
favicon_blackbg
Witam wszystkich, którzy jeszcze nie do końca są zdecydowani gdzie odbyć swoją praktykę dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych. Z tego miejsca chciałam serdecznie polecić i zachęcić, aby wybór padł właśnie na Magdę. W momencie, gdy zaczynałam swoje praktyki, moje doświadczenie w obszarze wyceny było znikome. Szukałam osoby, która przygotuje mnie do tego zawodu, zachęci i utwierdzi w przekonaniu, że warto iść w tę stronę – uczyć się , szkolić, zdobywać wiedzę i rozwijać się w tym obszarze, a wszystko po to, aby osiągnąć pewność i niezależność zawodową. Tak też się stało. Ukończyłam praktyki, mimo że mieszkam ponad 300km od Poznania. Otrzymałam pochwałę i ciekawe wskazówki na przyszłość, które dodały mi wiary we własne możliwości. Na pewno wśród osób stojących przed wyborem Magdy jako swojego mentora w czasie praktyk, pojawiają się pytania, które i mi krążyły po głowie – czy warto? czy dam radę? czy mimo braku doświadczenia, w ogóle uda mi się skończyć tę kilkumiesięczną praktykę? Otóż, chciałam wszystkich niezdecydowanych uspokoić, że warto, naprawdę warto. Po wiedzę, doświadczenie, podejście, komunikację, wewnętrzny spokój, że operaty które sporządzamy w czasie praktyk są naprawdę dobre i budzą uznanie! Zaznaczam tylko, że Magda dużo wymaga 😊 Ale może dzięki temu z czystym sumieniem piszę tę rekomendację? 😊 Praktyki, kursy, konsultacje indywidualne, przygotowanie do egzaminu/zawodu – serdecznie rekomenduję i na pewno będę wracać i dalej szkolić się u najlepszych!

Natalia

luty 2018
favicon_blackbg
Ukończyłem praktykę zawodową prowadzoną przez Magdę Małecką. Był to dla mnie czas wyrzeczeń, mobilizacji i prężnej pracy obfitujący w napływ ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Magda to Profesjonalista w każdym calu. Niezwykła osobowość, która dzięki swej charyzmie jak nikt inny potrafi zachęcić i zmobilizować do pracy, przekazując jednocześnie część swej ogromnej wiedzy. Konstruktywne uwagi Magdy zaciekawiają, naprowadzają, uczą myślenia i spoglądania na problem niestandardowo – z różnej perspektywy. Dzięki temu praktyki mijają bardzo ciekawie i zachęcają do dalszego zgłębiania wiedzy. Magda, dziękuję za wiarę, mobilizację, cierpliwość, Twoją dostępność i konstruktywne uwagi 😉 Wszystkim zainteresowanym polecam współpracę z Magdą!

Jakub

wrzesień 2017
favicon_blackbg
Praktyki odbyte u Magdy to był czas intensywnej pracy, która dała ogromny bagaż wiedzy i obycia w rzeczywistości rzeczoznawców majątkowych. Jako prowadząca praktyki Magda wymaga pełnego zaangażowania. Nie ma dla niej dróg na skróty i dzięki temu buduje profesjonalną postawę przyszłych rzeczoznawców do tematu wyceny. Każda z jej licznych uwag, każdy komentarz służyły otwieraniu głowy i spoglądaniu na problem szeroko. Po kilku miesiącach nauczyłem się bardzo wiele i z pełną odpowiedzialnością podpisałem się pod sporządzonymi w ramach praktyk operatami.

Piotrek

wrzesień 2017
favicon_blackbg
Moja opinia jest następująca: Pani Magda jest doskonałym profesjonalistą, na którego pomoc i wyjaśnienia zawsze można liczyć. Wymaga samodzielnego myślenia, dzięki czemu można naprawdę nauczyć się dobrej praktyki w tym zawodzie. Pomimo wysoko ustawionej poprzeczki, praktyki prowadzone były w sposób bardzo sympatyczny i efektywny.

Jagoda

styczeń 2017
favicon_blackbg
Niedawno zakończyłam 6 miesięczne praktyki pod opieką Magdaleny Małeckiej. Był to dla mnie czas pełen poświęceń i wyrzeczeń, ale dzięki Magdzie nauczyłam się, że wszystko co robię, co tworzę robię tylko dla siebie, a nauka jaką dzięki pewnym trudnością wyniosę zawsze kiedyś zaowocuje. Magda jest bardzo wymagającą osobą, ale dzięki temu każdy z operatów jest dopracowany z wielką starannością. Potrafi zmobilizować do pracy i nigdy nie robi problemów z sytuacji, które wydają się być bez wyjścia. Wręcz przeciwnie zawsze pomoże znaleźć jakieś rozwiązanie. Jest dyspozycyjna praktycznie zawsze, nawet w weekendy, które według mnie powinny być chwilą na odsapnięcie, ale mimo wszystko, ze względu na moją pracę mogłam liczyć na wyrozumiałość i pomoc ze strony Magdy. Z całą pewnością mogę polecić zdobywanie pierwszych kroków w tym bardzo trudnym zawodzie oraz odbywanie praktyk u Magdaleny Małeckiej. Nikt tak jak ona nie wpoi ci zwracania uwagi na szczegóły oraz jakość wykonywanych operatów, a także odpowiedzialności i szacunku do zawodu rzeczoznawcy majątkowego.

Marlena

listopad 2016
favicon_blackbg
Miałam przyjemność odbywać praktykę zawodową u Magdy Małeckiej w tym roku (kwiecień-wrzesień). Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Magda była bardzo dobrym opiekunem. Rzetelnie i szczegółowo sprawdzała operaty, wszystko precyzyjnie wyjaśniała. Przy tym nie było żadnego problemu z kontaktem i oczekiwaniem na odpowiedź. Uwagi przesyłała tego samego dnia lub następnego, zawsze była dyspozycyjna pod telefonem. Istotne również jest to, że Magda jest wymagającym opiekunem. Od swoich podopiecznych wymaga samodzielności i zaangażowania, nie podaje gotowego rozwiązania problemu tylko nakierowuje jak go rozwiązać. Dzięki temu można było samemu lepiej zrozumieć pewne zależności, wysnuć odpowiednie wnioski czy znaleźć rozwiązanie w przepisach prawa. Czas praktyki oceniam bardzo dobrze. Dowiedziałam się wiele o wycenie od strony praktycznej i o tym jak ważna jest jakość w tym zawodzie. Poza tym Magda mówiąc, że „wycena jest sztuką” pokazała również inne spojrzenie na wycenę nieruchomości.

Marta

październik 2016
favicon_blackbg
Praktyki u Magdaleny Małeckiej to prawdziwa przyjemność. Już od samego początku widać, że nie jest to tylko jej sposób na życie ale także pasja, którą potrafi zarazić. Operaty nie zostaną zatwierdzone, dopóki nie zostaną poprawione na tip – top. Czasem jest to trudne. Czasem żmudne, ale naprawdę daje efekt:). Bardzo dużo można się także nauczyć podczas oględzin, rozmów i pytań dlaczego tak… Magda jest cierpliwa i czasem nie daje odpowiedzi wprost, ale sami musimy do niej dojść. Poza tym Magda jest dostępna z każdego końca świata, szybko odpisuje na maile i nie owija w bawełnę. Polecam praktyki u Magdaleny Małeckiej jako dobrego praktyka a prywatnie super osobowości:)

Małgorzata

marzec 2016
favicon_blackbg
Magdalena Małecka, u której odbyłam praktykę zawodową, dała się poznać jako osoba o gruntownej i rozległej wiedzy w dziedzinie nieruchomości. Prowadząc praktykę wymagała samodzielności. Nie była zwolennikiem gotowych rozwiązań, bowiem skłaniając do analizy problemu, motywowała do samodzielnego myślenia. Naprowadzała praktykanta w kierunku rozwiania zaistniałych wątpliwości, rozstrzygnięcia powstałych problemów i wyciągnięcia właściwych wniosków. Magdalena była osobą bardzo dyspozycyjną. Utrzymywała kontakt z praktykantem niemalże całodobowo, niezależnie od pory dnia i nocy, czy miejsca pobytu. Błyskawicznie odpisywała na maile. Magdalena Małecka zaimponowała mi swoja wiedzą, doświadczeniem, komunikatywnością i rzetelnością. Przebieg praktyki spełnił moje oczekiwania. Wszystkim niezdecydowanym, co do wyboru opiekuna praktyki, z czystym sumieniem polecam Magdę Małecką.

Marta

marzec 2016
favicon_blackbg
W listopadzie 2015 r. zakończyłam praktykę zawodową z wyceny nieruchomości u Magdy Małeckiej. Magdę poznałam na studiach podyplomowych na warszawskiej uczelni, gdzie prowadziła zajęcia z zakresu szacowania nieruchomości. Zaimponowała mi ogromną wiedzą i bardzo przyjaznym usposobieniem. Zawsze pogodna, chętnie odpowiadała na pytania studentów. Praktyki u Magdy to fantastyczny początek i wstęp do zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Bardzo istotną zaletą praktyki u Magdy była samodzielność w sporządzaniu projektów operatów. Magda nigdy nie dawała gotowych recept, jeżeli była potrzeba, podpowiadała, wskazywała źródła informacji, ale wymagała ode mnie samodzielnego myślenia. Każda decyzja podejmowana w trakcie sporządzania projektów operatów, musiała być świadoma i przemyślana. Projekty operatów sporządzone pod Magdy opieką były szczegółowe, dokładne, nic w nich nie znalazło się przypadkiem. Magda ma niewyczerpane źródło cierpliwości, na pytania zadane mailowo odpowiada błyskawicznie. Jestem z miejscowości oddalonej od Poznania o blisko 200km, co nie stanowiło przeszkody w odbywaniu praktyki. Konsultacje zgodnie z naszymi uzgodnieniami odbywały się mailowo, telefonicznie lub przez skype, bez względu na to na jakim kontynencie Magda aktualnie się znajdowała. Ponadto Magda jest bardzo dobrym fachowcem z dziedziny wyceny, jej wiedza jest imponująca, dlatego uważam, że świetnie jest uczyć się u takiej osoby. Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością polecam Magdę jako opiekuna praktyki zawodowej, praca pod jej okiem daje świetne przygotowanie nie tylko do egzaminu państwowego, ale również do przyszłej pracy rzeczoznawcy majątkowego.

Joanna

listopad 2015
favicon_blackbg
W tym roku odbyłam u Magdy Małeckiej praktykę zawodową z zakresu szacowania nieruchomości. Wyboru rzeczoznawcy prowadzącego praktykę dokonałam w pełni świadomie, gdyż wcześniej miałyśmy przyjemność spotkać się na jednej z poznańskich wyższych uczelni, gdzie Magda wykłada. Już wtedy zrobiła na mnie ogromne wrażenie swoją wiedzą z dziedziny szacowania nieruchomości oraz doświadczeniem praktycznym. Praktyki były dla mnie bardzo owocnym doświadczeniem, dzięki któremu rozszerzyłam swoją wiedzę i nabrałam umiejętności praktycznych. Najważniejszą zasadą odbywania praktyki jest samodzielność praktykanta, dzięki czemu zderzyłam się kilka razy z „rzeczywistością” w zawodzie rzeczoznawcy i nabrałam wprawy w poszukiwaniu najlepszych dostępnych rozwiązań. Magda potrafi rozbudzić w swoim uczniu ciekawość i dociekliwość. Nie dając gotowych odpowiedzi, a jedynie naprowadzając, pomaga znaleźć prawidłowe odpowiedzi na nurtujące ucznia pytania. Problemy wynikłe podczas sporządzania projektów operatów rozwiązywane są od ręki, a jej cierpliwość chyba nie zna granic J. Jest nauczycielem rzetelnym i wymagającym, co z pewnością przełoży się na nasz sukces zawodowy jako rzeczoznawcy majątkowego. Jest dostępna dla praktykanta przez 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na ziemi, o czym się osobiście przekonałam. Projekty operatów sprawdza w tempie zaskakująco szybkim, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się bez ograniczeń. Niewątpliwą zaletą i pomocą w ciężkich chwilach była również jej motywacja. Stając ponownie przed wyborem opiekuna i prowadzącego praktykę, bez wahania wybrałabym Magdę po raz kolejny.

Izabela

październik 2015
favicon_blackbg
W maju 2015 roku zakończyłem praktykę u Magdaleny Małeckiej. Już w trakcie studiów podyplomowych zacząłem szukać miejsca gdzie będę mógł odbyć praktyki, które będą na wysokim poziomie. Po zasięgnięciu opinii wśród osób, które stawały przed takim samym dylematem ja, swoje kroki skierowałem do Magdaleny Małeckiej. Wybór wg mnie najlepszy z możliwych. Praktyki spełniły w pełni moje oczekiwania, a nawet w pewnych momentach je przekraczały. Magda jest osobą o olbrzymim doświadczeniu a do tego bardzo skrupulatną, wymagającą i chętnie dzieląca się wiedzą. Sprawdzanie projektów operatów (nawet, gdy jest „na krańcu świata”), trwa bardzo krótko, a wszelkie wątpliwości rozwiązuje na bieżąco tłumacząc bardzo prostym językiem (nie daje rozwiązań, tylko naprowadza – od rzeczoznawcy bowiem oczekuje się by sam rozwiązywał problemy). Praktyki polecam tym, którzy chcą się dużo nauczyć i mają w planach być dobrym fachowcem w tej dziedzinie.

Jerzy

maj 2015
favicon_blackbg
W 2014 r. odbyłam półroczną praktykę u Magdy Małeckiej. Magda to osoba niezwykle skrupulatna i wymagająca, posiadająca szeroką wiedzę z zakresu szacowania nieruchomości i bardzo cenne doświadczenie w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego. Magda niezwykle szybko sprawdza nadesłane projekty, a powstałe wątpliwości rozwiązuje z praktykantem na bieżąco. Niezwykłą satysfakcję daje możliwość rozwiązywania problemów samodzielnie po uprzednim nakierunkowaniu i podpowiedzi ze strony Magdy. Dużą zaletą praktyki u Magdy jest możliwość wzięcia udziału w oględzinach nieruchomości, czy w badaniu aktów notarialnych, co pozwala na „podejrzenie” praktyki w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego. Forma w jakiej odbywają się praktyki (w moim przypadku kontakt także za pomocą Internetu) pozwala na pogodzenie praktyki ze wszystkimi obowiązkami 😉 Polecam praktykę u Magdy!;)

Anna

luty 2015
favicon_blackbg
W drugiej połowie 2014 r. odbyłam półroczną praktykę u Magdaleny Małeckiej. Praktyka rozpoczęła się szkoleniem, w jaki sposób przygotować operat szacunkowy. Dowiedziałam się od czego zacząć, jakie dane powinny się znaleźć w operacie oraz skąd je pozyskać. Podczas praktyki można dokonywać wyceny wybranych przez siebie nieruchomości lub otrzymać nieruchomość do wyceny od Magdy. Praktyka wymagała samodzielności i samodyscypliny. Praktykant opracowuje projekty samodzielnie pod okiem Magdy – można liczyć na wskazówki, ale nie gotową odpowiedź. Sprawdzanie projektów przebiegało bardzo szybko, a napotykane problemy były rozwiązywane na bieżąco. W trakcie praktyk Magda była zawsze dostępna – na wiadomości odpisywała nawet z drugiego końca świata 🙂 Ponadto podczas praktyki można wziąć udział w oględzinach innych nieruchomości oraz przeglądaniu i spisywaniu aktów notarialnych. Przebieg praktyki pozwala pogodzić ją z innymi obowiązkami – wystarczy tylko chcieć 🙂 Polecam!

Anita

styczeń 2014
favicon_blackbg
Polecam praktyki na Rzeczoznawcę Majątkowego u Pani Magdy wszystkim, którzy chcą poznać tajniki wyceny nieruchomości. Pani Magda już na studiach podyplomowych na poznańskiej WSB dała się poznać jako doświadczony i wymagający nauczyciel. Podobnie przebiegały praktyki, za co jestem Pani Magdzie bardzo wdzięczna. Metoda nie podawania gotowych rozwiązań na tacy, a jedynie wskazywanie właściwej drogi do rozwiązania problemu daje gwarancję ogromnej satysfakcji. Czas poświęcony na zdobywanie potrzebnej wiedzy, wiadomości, dokumentacji, itd. nie jest czasem straconym – zadowolenie po opracowaniu 15 operatów, z których każdy był lekcją i uczył czegoś nowego, a do tego pięknie się prezentuje – bezcenne 🙂 Do tego bardzo miły kontakt, nie przeszkadza odległość – wiele spraw można omówić na zasadzie e-kontaktu – to jest jak najbardziej możliwe gdy ma się inne obowiązki życiowe! Wdzięczna też jestem bardzo za Pani Magdy: „dasz radę” od czasu do czasu – pomaga, działa i w końcu okazuje się prawdą… Zbliża się dla mnie czas przygotowań do egzaminu – poproszę o trzymanie kciuków! 🙂

Marta

sierpień 2014
favicon_blackbg
Oświadczam, że rekomenduję p. Magdę Małecką do odbycia praktyk zawodowych na rzeczoznawcę majątkowego. Uważam, że osoby wybierające tak poważny jak i odpowiedzialny zawód jakim jest rzeczoznawstwo majątkowe z dziedziny wyceny nieruchomości powinny zostać solidnie do tego przygotowane. Poszukując odpowiedniej osoby, która wprowadzi mnie szczegółowo w arkana wyceny oraz dobrze przygotuje do zawodu zdecydowałam się na wybór p. Magdy, która posiada duże doświadczenie oraz ogromną wiedzę w wycenie nieruchomości. Praktyki u p. Magdy odbywają się w miłej atmosferze, jest dostęp do indywidualnych konsultacji i dokładnego zgłębienie danej problematyki. Zaletą praktyk prowadzonych przez p. Magdę jest również to, że istnieje możliwość korzystania z materiałów niezbędnych do sporządzenia projektów operatów, jednak stawiany jest znaczny nacisk na samodzielną pracę. Ponadto uważam, że p. Magda jest osobą bardzo rzetelną i skrupulatną, a także wymagającą. To pozwoliło mi w znacznym stopniu przygotować się podczas praktyk do wykonywania zawodu. Wspólna praca zwieńczona została zdanym przeze mnie egzaminem w ubiegłym roku. Polecam!!!

Aneta

styczeń 2014
favicon_blackbg
Niniejszym zaświadczam, że uczęszczałam w praktykach zawodowych z zakresu wyceny nieruchomości u p. Magdaleny Małeckiej. P. Magdalena Małecka jest rzeczoznawcą majątkowym o bardzo dużym i szerokim doświadczeniu zawodowym, posiada dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie szacowania nieruchomości, w tym posiada zarówno wiedzę z zakresu wyceny nieruchomości lokalowych, zabudowanych budynkami jednorodzinnymi, jak i z zakresu bardziej skomplikowanych wycen związanych z: • wycenami nieruchomości o funkcjach komercyjnych, tj. nieruchomości biurowe, magazynowe, handlowo-usługowe, produkcyjne oraz terenów/nieruchomości inwestycyjnych o różnym przeznaczeniu. • ustanowieniem służebności przesyłu i wynagrodzeniami za bezumowne korzystanie z nieruchomości, • wyceny dla potrzeb aktualizacji z tytułu użytkowania wieczystego, • wyceny nieruchomości gruntowych o zróżnicowanym przeznaczeniu, • wyceny budynków wielomieszkaniowych, • i innych. Podczas praktyki zawodowej dała się poznać jako osoba wymagająca, co pomogło rzetelnie i skrupulatnie sporządzić i zrozumieć metodologię sporządzanych projektów operatów szacunkowych i jednocześnie przełożyło się na pogłębienie zdobywanej wiedzy nie tylko teoretycznej ale i praktycznej. Nadto wykazała się szczególną szybkością w odpowiadaniu na zadawane pytania i sprawdzaniu sporządzanych projektów, służyła materiałami zarówno szkoleniowymi i praktycznymi dotyczącymi nieruchomości, wykazując się równolegle ogromnym zaangażowaniem, doświadczeniem, profesjonalizmem, w tym dzieląc się również wiedzą zawodową oraz doświadczeniem. Współpraca z Panią Magdą pozwoliła mi zrozumieć jak ważna jest dokładna i skrupulatna weryfikacja dokumentacji, transakcji i przepisów związanych z wyceną nieruchomości. Pomogła również zrozumieć metodologie związane z wycenami nieruchomości dla różnorodnych celów. Polecam z całego serca praktyki u Pani Magdy gdyż pozwoliły mi one bardzo dobrze przygotować się do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego z zakresu wyceny nieruchomości.

Ewa

styczeń 2014
favicon_blackbg
W czasie mojej rocznej praktyki Pani Małecka dała się poznać jako osoba rzetelna, wymagająca i profesjonalna. Nigdy nie spotkałem się z brakiem odpowiedzi na zadane pytania oraz wątpliwości. Odpowiedzi były wyczerpujące i uzyskiwane na bieżąco. Pani Małecka w trakcie praktyk bardzo wymagała, a ja postanowiłem się nie poddawać. Sporządziłem wymagane 15-operatów. Łatwo nie było, ale nie żałuje – tym bardziej, że Komisja egzaminacyjna w Warszawie chwaliła operaty. Polecam praktyki u Pani Małeckiej !

Robert

grudzień 2013
favicon_blackbg
Zachęcam do odbycia praktyk zawodowych u p. Magdy Małeckiej – nie ma łatwo – mimo to naprawdę warto:) P. Magda z jednej strony wymaga dużej samodzielności, samodyscypliny, pracowitości i zaradności, a z drugiej strony jest bardzo rzetelna, solidna i konkretna, naprowadza na problematykę danej wyceny i zachęca do działania. P. Magda zapewnia róznego rodzaju materiały pomocnicze, w tym także „szkolenie” w zakresie dokonywania wycen dla poszczególnych metod. Dodatkowo p. Magda służy pomocą w zakresie zdobycia nieruchomości do wycen. Praktykanci mogą wziąć udział zarówno w oględzinach wycenianych przez siebie nieruchomości, a także w oględzinach innych nieruchomości. Praktykanci mogą towarzyszyć p. Magdzie w wielu czynnościach niezbędnych przy wycenie nieruchomości, a mianowice zamawiania transakcji sprzedaży, wgląd do aktów notarialnych, sprawdzanie stanu prawnego nieruchomości zarówno w księgach wieczystych jak i dokumentach ewidencyjnych, a także sprawdzania przeznaczenia nieruchomości. Organizacja związania ze sprawdzaniem projektów operatów przez p. Magdę przebiega bardzo sprawnie. P. Magda w projektach nanosi swoje komentarze, co umożliwia praktykantom naniesienie odpowiednich poprawek. W razie wątpliwości p. Magda zawsze służy pomocą. Projekty operatów, zarówno ich treść, jak i wyliczenia sprawdzane są często wiele razy, dzięki czemu praktykant nabywa wiedzę nie tylko teoretyczna, ale i praktyczną. Polecam:)

Joanna

październik 2013
favicon_blackbg
Czas studiów podyplomowych szybko minął, oczywiście już w trakcie studiów myślałam o praktykach. Wiedziałam, że chce kontynuować naukę oraz to, że chce się na praktykach nauczyć jak najwięcej. To był mój priorytet 🙂 Napisałam do Magdy, która zgodziła się przyjąć mnie na praktyki, byłam bardzo zadowolona. Praktyki, …. przyszedł czas pracy, pracy i jeszcze raz pracy! Muszę przyznać, że studia podyplomowe niewiele dają, pozostaje po nich ogólny zarys, uzmysłowiłam to sobie dopiero w trakcie praktyk. Najtrudniej było wykonać pierwszy operat. Magda od początku bardzo dbała o szczegóły oraz o fakt, iż każdą decyzję, którą podjęłam w operacie musiałam zrozumieć i sama do niej dotrzeć. Magda naprowadza, podaje wskazówki, ale nie podaje gotowego rozwiązania, ukierunkowuje by samemu dojść do rozwiązania problemu i to jest super, bo właśnie to zostaje w głowie. Magda nauczyła mnie, że każde zdanie w operacie jest bardzo ważne. Nauczyła mnie, że trzeba dbać o każdy szczegół, wyraz, nic nie może być przypadkowe, gdyż nawet najmniejszy szczegół może mieć wpływ na wartość. W operacie każde stwierdzenie musi z czegoś wynikać, musi mieć podstawę i uzasadnienie. Rok szybko minął, a mi pozostała tęsknota za pracą nad operatami. Mimo ciężkiej pracy, bardzo miło wspominam ten czas i cieszę się, że mogłam te praktyki odbyć u Magdy, która nauczyła mnie wszystkiego od zera.

Beata

listopad 2013

MENU
BIO
Rzeczoznawca majątkowy
Mentoring & konsultacje 
Szkolenia online
Publikacje na sprzedaż
Praktyka zawodowa
Darmowe dokumenty
Opinie
Q & A
Wypełnij ankietę

Bezpłatne Materiały

 • Projekt umowy o dzieło w zakresie sporządzenia operatu szacunkowego, sprawdzony przez kancelarię prawną wraz ze zgodą RODO
 • Wzór protokołu z czynności rzeczoznawcy majątkowego np. z oględzin nieruchomości wraz z listą spraw na które należy zwrócić uwagę i ująć w protokole
 • Wzór wypisu z dokumentu sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego