fbpx

rzeczoznawca majątkowy, operat szacunkowy, nieruchomości, wycena nieruchomości, szkolenia z zakresu wyceny nieruchomości, przygotowanie do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego, egzamin na rzeczoznawcę majątkowego, szkolenia wycena nieruchomości, projekt operatu szacunkowego, jak się wycenia nieruchomości, zasady wyceny nieruchomości, standardy wyceny

Zrozumiałe i poprawne sporządzenie operatu szacunkowego jest podstawą jego dobrego wykonania i obrony. Poznaj najważniejsze zagadnienia i wiedzę potrzebną rzeczoznawcy majątkowemu w temacie adiacentów podziałowych i infrastrukturowych.

Rzeczoznawca majątkowy sporządza operaty szacunkowe dla różnych celów. Jednym z nich jest określenie wartości nieruchomości dla potrzeb ustalenia opłaty adiacenckiej. Opłata może być naliczona m.in. w związku z dokonanym podziałem lub budową infrastruktury technicznej. Operat (czy projekt takiego operatu szacunkowego wykonanego w ramach praktyk zawodowych) musi uwzględniać najważniejsze zasady by mógł być sporządzony prawidłowo. Te zasady wynikają z przepisów prawa i zasad dobrej praktyki zawodowej.

Jeśli nie jesteś pewny swojej wiedzy w tym zakresie i chciałbyś pogłębić umiejętności sporządzania operatu szacunkowego dla tego celu możesz wziąć udział w dedykowanym szkoleniu specjalistycznym. Zawsze jest czas na to by poznać warsztat pracy lub go poprawić. Ze zrozumieniem przygotuj się do przeprowadzenia prawidłowego postępowania w sprawie wyceny nieruchomości dla tego celu wyceny. Poznaj zasady i reguły opisujące czynności rzeczoznawcy majątkowego przy tym operacie szacunkowym. Dzięki zdobytej wiedzy szybko zobaczysz efekty:

 • Zaoszczędzisz czas poświęcony na niepotrzebne czytanie przepisów i publikacji, które nie dają podpowiedzi na wszystkie pytania.
 • Skutecznie i ze zrozumieniem przygotujesz operat dla potrzeb naliczenia opłat adiacenckich w związku z podziałem nieruchomości lub budową infrastruktury technicznej.
 • Spadnie Twój poziom stresu i polepszy się poczucie zrozumienia omawianego zagadnienia.
 • Uzyskasz większą pewność siebie wiedząc, że jesteś przygotowany i będziesz wiedział dlaczego operat szacunkowy sporządziłeś w taki a nie inny sposób. Będziesz umiał obronić swoją pracę stosując argumenty merytoryczne i podstawy prawne.
 • Wzmocnisz swoją pozycję osoby gotowej na działanie we współpracy z organami państwa i innymi zamawiającymi operaty dla tego celu wyceny.
 • Obronisz projekt swojego operatu szacunkowego na egzaminie państwowym jeśli taki projekt sporządzasz lub sporządziłeś w ramach praktyk zawodowych.

Zostaniesz wyposażony w informacje i podstawy prawne, dzięki którym będziesz mógł w sposób zaplanowany, świadomy i zorganizowany sporządzić operat szacunkowy dla potrzeb naliczenia opłat adiacenckich z tytułu podziału lub budowy infrastruktury technicznej.

Jaki jest program szkolenia?

 1. Podstawy prawne operatu szacunkowego sporządzanego dla potrzeb naliczenia opłat adiacenckich z tytułu podziału lub budowy infrastruktury technicznej.
 2. Opłata adiacencka – czym jest i jakie są przesłanki jej naliczenia.
 3. Zasady sporządzenia operatu szacunkowego dla tych potrzeb.
 4. Określenie dat istotnych (stan, ceny i przeznaczenia) dla potrzeb określenia wartości nieruchomości dla tych potrzeb – zasady i podstawy prawne; przykłady.
 5. Części składowe nieruchomości przy określaniu wartości nieruchomości dla tych potrzeb.
 6. Zasady uwzględniania części nieruchomości z przeznaczeniem pod drogi publiczne i drogi wewnętrze; przykłady.
 7. Nakłady – zasady ich obliczania oraz reguły uwzględniania w operacie szacunkowym.
 8. Odpowiedź na pytanie: czy podział i budowa infrastruktury technicznej zawsze podnosi wartość nieruchomości – przykłady.

Start 8.30.

Szkolenie trwa do czasu omówienia całości zagadnień (ok. 3-4 godzin).

Ważne!

Przerwy dostosowane do przebiegu zajęć i potrzeb uczestników.
Nurtujące pytania można zadać w trakcie spotkań szkoleniowych, a także nadesłać przed szkoleniem.

Dla kogo jest to szkolenie?

 • dla osób, które ukończyły studia podyplomowe lub kierunkowe z wyceny nieruchomości (musisz mieć podstawy zasad wyceny, bez tego nie ruszymy dalej) i przygotowują się do praktyk zawodowych – ponieważ jednym z projektów operatów szacunkowych jest właśnie operat sporządzany dla potrzeb naliczenia opłat adicenckich przygotujesz się do sporządzenia tego projektu, dowiesz się jakie dokumenty pozyskać i gdzie oraz na co zwrócić szczególną uwagę i jak wyliczyć wartość w tym operacie szacunkowym; to będzie także świetne przygotowanie do praktyki zawodowej ale i do obrony tego operatu szacunkowego na egzaminie państwowym,
 • do osób w trakcie praktyk zawodowych na rzeczoznawcę majątkowego, które sporządzają ten projekt operatu szacunkowego – dowiesz się jak przygotować się do sporządzenia tego projektu, jakie dokumenty pozyskać i gdzie oraz na co zwrócić szczególną uwagę i jak wyliczyć wartość w tym operacie szacunkowym; to będzie także świetne przygotowanie do obrony tego operatu szacunkowego na egzaminie państwowym,
 • dla osób, które ukończyły praktyki zawodowe i przygotowują się do przystąpienia do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego – dowiesz na co zwrócić szczególną uwagę w tym projekcie i jak wyliczyć wartość; sprawdzisz czy nie masz błędów w już sporządzonym operacie szacunkowym; to będzie także świetne przygotowanie do obrony tego operatu szacunkowego na egzaminie państwowym,
 • dla rzeczoznawców majątkowych, którzy nie wykonywali jeszcze takich wycen i nie zdobyli doświadczenia w tym obszarze a chcą zająć się tą tematyką – dowiesz na co zwrócić szczególną uwagę w tym operacie i jak wyliczyć wartość.

UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO / ONLINE

 • oszczędzasz pieniądze i czas na dojazd na szkolenie i noclegi w hotelu,
 • możesz wziąć udział w szkoleniu z każdego miejsca w Polsce i innym kraju,
 • uzyskasz materiały szkoleniowe w formie PDF,
 • otrzymasz 10% rabatu na indywidualne konsultacje,
 • otrzymasz nieodpłatnie gotowy wkład do operatu szacunkowego w postaci uwarunkowań prawnych do tego celu wyceny, które są obowiązkowym elementem opracowania do tych potrzeb wyceny
 • zapisz się już teraz klikają w pasek „KUP SZKOLENIE”

Cena: 400 zł netto + vat (razem 492 zł)

Terminy:

MENU
BIO
Rzeczoznawca majątkowy
Mentoring & konsultacje 
Szkolenia online
Publikacje na sprzedaż
Praktyka zawodowa
Darmowe dokumenty
Opinie
Q & A
Wypełnij ankietę

Bezpłatne Materiały

 • Projekt umowy o dzieło w zakresie sporządzenia operatu szacunkowego, sprawdzony przez kancelarię prawną wraz ze zgodą RODO
 • Wzór protokołu z czynności rzeczoznawcy majątkowego np. z oględzin nieruchomości wraz z listą spraw na które należy zwrócić uwagę i ująć w protokole
 • Wzór wypisu z dokumentu sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego